Orsay moda satu


Všimli jste si někdy, kolik mají v obchodech pro mladé holky věcí, které se vůbec nehodí pro mladé holky? Hlavně věci, které mají být trochu elegantnější, jsou tak strašně nudné, že by se v nich člověk mohl rovnou uložit do hrobu.

Zabloudila jsem do Orsay a opět si mi potvrdilo, že vybírat si v konfekci (a řetězcích zvlášť) elegantní šaty je módní sebevražda. Měla jsem pocit, že z té nabídky usnu a ve spánku tiše zemřu.

Zdroj: http://www.orsay.com/de-de/collection/kleid-mit-hahnentrittmuster-schwarz-42600060.html, http://www.orsay.com/de-de/collection/kariertes-etuikleid-grau-41300268.html a http://www.orsay.com/de-de/collection/kleider/etuikleid-mit-dezentem-kragen-schwarz-41501260.html

Ani když jsem se pokusila najít něco veselejšího, moc jsem si nepomohla:

Zdroj: http://www.orsay.com/de-de/collection/kleider/abendkleid-mit-traegern-blautoene-46103346.html, http://www.orsay.com/de-de/collection/kleider/leichtes-kleid-mit-verzierung-rot-41601435.html a http://www.orsay.com/de-de/collection/kleider/kleid-mit-punkte-print-weinrot-41601238.html

Není to taková totální šeď jako předtím, ale stejně, schválně si představte, že je v těch šatech běžná mladá žena, která potřebuje něco podle hesla "šaty dělaj' člověka", ne "jsem půvabná, svěží modelka, můžete na mě pověsit cokoli a bude to vypadat dobře". Kolik šatů jako ty vlevo jste viděli v divadle nebo na plesech? Byl to úžasný model, nebo beztvaré áčko, které nesedělo v pase, ani přes prsa? Puntíkované šaty jsou hezké, i když moc odvázaně také nepůsobí (hrozba vzniku modelu "slušná studentka" je vysoká), a červené zachraňuje jen a pouze barva.

H&M, stejný pokus najít elegantní šaty:

Zdroj: http://www.hm.com/cz/product/65123?article=65123-A, http://www.hm.com/cz/product/52034?article=52034-B a http://www.hm.com/cz/product/64022?article=64022-A

Představím si v tom normální ženu, ne štíhlou krásnou modelku, a zase je mi nanic. Ne, vážně: běžte si zkusit některé z nich a pak mi přijďte říct, jak vám to slušelo. Třeba ty pouzdrové uprostřed. Oblékly jste si je, podívaly se do zrcadla a řekly si, že vypadáte úžasně mladě a svěže? Jestli máte dlouhé laní nohy a lícní kosti k zulíbání, tak možná ano...

Dobře, Zara mě jistě zachrání. Jsem mladá žena, soukromě podnikám, jdu na schůzku s klientem a chci vypadat seriózně a zároveň šik a kreativně. Nebo chci pro mě za mě jen tak jít do města a nevypadat jako puberťačka, ale produktivní dospělá žena, ovšem nikoli jako adeptka na brzký důchod.

Ne, nezachránila. Když si představím své průměrné nohy a průměrný obličej s těmito šaty, zmůžu se jen na otrávený úšklebek. To, že mám pas, prsa a boky je mi v takových pytlích jaksi na prdík.

Zdroj: http://www.zara.com/cz/en/sale/woman/dresses/color-block-dress-with-belt-c439505p2366504.html, http://www.zara.com/cz/en/sale/woman/dresses/jacquard-dress-c439505p2032569.html a http://www.zara.com/cz/en/collection-ss15/woman/dresses/side-buttoned-a-line-dress-c358003p2396541.html

Většina jakože elegantních šatů typu, který jsem vám ukázala, postrádá klíčové vlastnosti nutné k tomu, aby nositelce nesebraly mládí a naopak jí dodaly šmrnc. Všimněte si, že:

1) Všechny jsou až ke krku. Tohle nechápu a pokládám to bezmála za hlavního viníka staromladosti nabízených šatů: proč nemají větší výstřihy? Někdo sice velké výstřihy nerad, jenže zakuklené šaty netvoří jen část sortimentu, je jich 95 %. Nechci se nijak nepřístojně odhalovat, ale vrásčitý dekolt ještě schovávat nepotřebuju, díky.

2) Mají totálně nudnou barvu. Světle šedá, tmavě šedá, šedohnědá, hnědošedá, šedobéžová a béžovošedá, sem tam nějaké káro nebo kohoutí stopa. Tmavě modrá, petrolejová nebo bordó už jsou odvaz. Vypadá to, jako by si řetězce schválně najímaly barvoslepé návrháře. Když už mají šaty výraznou barvu, propadají v ostatních bodech.

3) Nejsou originální ani trendy. Tady Zara trochu vyhrává, protože na jejích šatech se dají trendy prvky najít (třeba ty geometrické na předchozí fotce vlevo), ale jinak je všechno zoufale nenápadité a průměrné. Takhle to dopadá, když chcete oslovit co největší cílovou skupinu - musíte všechno zprůměrovat tak, abyste nic neriskovali.

4) Mají divné tvary a proporce. Očividně už to skutečně došlo tak daleko, že výrobci šijí tak, aby šaty vypadaly dobře na propagačních materiálech, a jak se s tím popere zákaznice už je jedno. Podívejme se znovu na geometické šaty ze Zary, které by nebyly tak špatné, kdyby ovšem nebyly rovné. Mají moda jen symbolické záševky na zádech, zepředu ani na prsou není nic. Jak takové šaty po přeštípnutí páskem vypadají na mírách 92-74-98, což je normální česká konfekční velikost 40, si jistě umíte živě představit (pro zajímavost, čtyřicítka podle Zary je 94-74-102, takže ještě o vlas výraznější tvary).

Stříbrošedé šaty z H&M s ornamenty mají pas málem v podpaží a sukni do půlky stehen. Vypadá to jako šaty na malou holčičku, na mladé modelce se to ještě jakž takž snese a na třicetileté ženě to bude zastydlý trapas. Šaty z Orsay jsou tak zprůměrované, že nemají pro jistotu žádné tvary.

Stručně to shrnu: ty šaty nemají šmrnc a nejsou ani trochu sexy. Sexy ve smyslu ženské a lichotivé, ne "půl zadku a celá prsa venku".

Dočkáme se ještě někdy pěkné a šmrncovní elegantní konfekce, nebo se na ni budeme už chodit dívat jen do muzea?Related news


Definition of funky fashion
Mendoza moda 2019 zaira nara hd
Tendencia moda masculina 2019 nfl
Patricia granja estilista de moda
Vero moda climax takki and tsubasa